Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: pomocy

Pomocy!
Autor Wiadomość
Dusty 

Dołączył: 03 Maj 2015
Posty: 4
Skąd: Polonia
Wysłany: 2015-05-03, 09:57   Pomocy!

Witajcie
w czwartek byłem fryzjera jak zwykle skrócić włosy. Przemiła fryzjerka zwróciła uwagę, że łysieję! konkretnie straciłem włosy tak jakby na czubku głowy ale nie w lini srodkowej, tylko bardziej na prawo. Łyse pole jest prawie w kształcie koła o średnicy około 4 cm.
Czym to może być spowodowane?
Dodam, ze mam 55 lat, mój ojciec łysiał od czubka głowy, ale bardziej centralnie i z zakolami, ja nie mam zakoli natomiast kiedyś miałem już dwa mniejsze łyse pola, ale same sie "zarosły".
Prosze o pomoc.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-05-15, 13:54   

To może być zarówno przejaw łysienia androgenowego, jak i rzut łysienia plackowatego. W każdym razie nie warto tego bagatelizować i udać się do lekarza po poradę i po recepty na leki, które pozwolą spowolnić proces lysienia. Łysienie androgenowe nie musi rozpoczynać się idealnie w centralnym punkcie głowy.
Czy od momentu wykrycia u siebie tego miejsca łysienia coś się zmieniło? Zmieniło miejsce, nastąpił odrost, powiększyło się?
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-09-24, 16:36   

Jeżeli włosy w tych miejscach odrastały to będzie prawdopodobnie łysienie plackowate. Najlepiej zwrócić się do lekarza, dobry lekarz już na pierwszy rzut oka stwierdzi czy to łysienie androgenowe czy plackowate.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant