Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: witaminki.., witaminy

Witaminy, witaminki..
Autor Wiadomość
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-17, 23:31   Witaminy, witaminki..

Ostatnio weszłam w posiadanie informacji istotnej dla w sumie każdego. Dodam, ze była to informacja z pierwszej ręki, od szanowanego profesora, doktora nauk medycznych.
Otóż, witaminy syntetyczne z preparatów witaminowych, suplementów, syropków itp. są prawie nieprzyswajalne a niestety wypierają z naszej krwi przyswajalne izomery dostarczane z pożywieniem, przez co tak na prawdę stosując wszelkiej maści witaminki syntetyczne, zamiast się witaminizować - powodujemy dewitaminizację! większość spożytych witamin syntetycznych ulega wydaleniu bez zatrzymania w organizmie, a dodatkowo wypierając i przyspieszając wydalanie naturalnych witaminek, w tkankach mamy mniej tego, czego chcieliśmy mieć więcej.
Warto więc przestać kupować suplementy witaminowe a zacząć przyjmować naturalne witaminki owocowe i warzywne
Oto cała prawda objawiona ;)
 
 
Bizzzi 

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 2
Skąd: Kowale
Wysłany: 2014-12-19, 21:19   

Nie trzeba wielkiej wiedzy i drogich badań, by to stwierdzić.. Gdyby sztuczne witaminy mogły nam zastępować witaminy z pokarmu, już dawno kupowalibyśmy mixy odpowiednich proporcji witamin, minerałów, białek, tłuszczy, cukrow itd. i tylko je pili 3 razy dziennie dzięki czemu nikomu nic by nie brakowało.. Z jakiegoś powodu nawetna preparatach super- wielowitaminowych jest info, że preparat nie mo że być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Cowięcej, dostarczając niektóre witaminy, których nie potrzebujemy w tak dużej iulości, skazujemy się na satrucie nią co wiąże się z poważnymi konsekwencjami, często gorszymi, niż efekty niewielkiego niedoboru witaminy, które w naszym kraju na prawdę rzadko się zdarzają.
 
 
Dobi 

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 4
Skąd: Chłapowo
Wysłany: 2014-12-26, 16:09   

Ojj a właśnie dostałem od syna i synowej alkoholowy roztwór witamin i minerałów na serce, którego nazwy tu nie będę wymieniał.. Czy to znaczy, że coś, co reklamują jako super wręcz lek na nasze serca i całe organizmy to jest oszustwo? A te witaminki typu skrzypovity na porost włosów? też mogą pogorszyć ich stan?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-26, 16:30   

Chyba wiem o czym piszesz :) Dużo osób podarowuje tego typu suplementy rodzicom czy dziadkom, licząc, że poprawia im tym zdrowie, lub też nie mając innego pomysłu na prezent.
Niestety, te wszystkie witaminy chemicznie syntezowane to nie są witaminy naturalne.. Lepiej więc kupić naturalne soki czy zioła, choć z pewnością ludzie nie sa tego świadomi i chcą dobrze.
Jeżeli chodzi o skrzypovitę, to tam jest wyciąg z ziół, więc to trochę co innego, jednak nadal świeżyskrzyp czy pokrzywa maja lepsze działanie, nuiż ten zamknięty w kapsulkach.
Nie mnie to oceniać, ale z tego co słyszałam, to suplementy witaminowe nie sa warte złamanego grosza.
 
 
Monia56 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-06-02, 08:55   

Nie wydaje mi się, żeby wszystkie suplementy były przekłamane. Jenak w zamian za nie możemy skusić się na używanie szamponu do włosów z zawartością skrzypu polnego. Jeśli mamy trochę wolnego czasu to bardzo ciekawym pomysłem jest zbieranie łodyg skrzypu, suszenie ich i picie naparu przyrządzonego na jego bazie. Możemy go również stosować zewnętrznie w postaci płukanki. Krzem zawarty w skrzypie sprawia, że włosy stają się lśniące i mocne, dodatkowo ma wpływ na paznokcie- nie rozdwajają się.
 
 
emma47 

Dołączyła: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-06-24, 23:27   

Witaminy to jedno, ale jak nie zadbamy o to, żeby sama dieta była odpowiednia, to żadne suplementy tego nie zastąpią. Przy osłabionych włosach szczególnie trzeba zadbać o żelazo, witaminy A i B, cynk, magnez i aminokwasy siarkowe oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Nasz jadłospis warto uzupełnić o warzywa ciemnozielone i strączkowe, mięso drobiowe, ryby, jaja, owoce (również suszone) ciemne pieczywo i orzechy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant