Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: klonowanie, wlosow

Klonowanie włosów
Autor Wiadomość
olga4c 

Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-07-20, 20:20   Klonowanie włosów

Czy ktoś słyszał o klonowaniu włosów ? Podobno są prowadzone badania nad klonowaniem włosów jako alternatywa do przeszczepu. Nie będzie trzeba wycinać swoich włosów do przeszczepu tylko się sklonuje istniejące. Gdzieś to czytałam, ale nic o tym więcej nie słychać.
 
 
majkami 

Dołączyła: 19 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-07-21, 07:00   

Też coś takiego czytałam, że były takie badania na myszach, ale się nie powiodły.
 
 
Jaca88 

Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-08, 14:22   

Jeśli nawet coś takiego się uda, a myślę, że najbliższym dziesięcioleciu się nie uda, to to będzie pewnie cholernie drogie i przeciętny zjadacza chleba i tak sobie na coś takiego nie pozwoli. Jeśli interesują cię takie rzeczy to polecam Ci przeszczep włosów metodą FUE. Mniej bolesny, bo nie wycinają Ci połowy skóry głowy jak w STRIPie i zostajesz bez blizny z tyłu głowy. Trochę droższy, ale to prawie tak jak klonowanie włosów.
 
 
dzikus 

Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-09-26, 08:30   

Ostatnio pojawił się artykuł na WP, że badania nad klonowaniem włosów są już bardzo zaawansowane i do 2013 roku, klonowanie włosów ma być w ofercie rynkowej. Podobno już klonuje się włosy i jest prawie 100% pozytywnych wyników, tylko że z 1 włosa na razie mogą zrobić dwa, a jak im się uda 10 albo 100, to wówczas problem łysienia ma zniknąć na zawsze i zamykamy to forum :-)
 
 
kaslaz 

Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-09-28, 13:03   

Też to czytałam. Może wreszcie rzeczywiście jakiś przełom, bo postęp jest wszędzie tylko nie w tej dziedzinie.
 
 
andiandi84 

Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 20
Wysłany: 2012-02-12, 08:15   

Kiedyś czytałem, chyba w 2003 roku podobny artykuł i nic. Już się nauczyłem, że autorzy tylko tak piszą, żeby zrobić sensację i zarobić więcej kasy niż żeby zapowiedzieć rzeczywisty przełom. Rak też miał być całkowicie uleczalny do końca 2010 roku i co ? Dalej całe mnóstwo osób w moim otoczeniu umiera na to cholerstwo.
 
 
Moody 

Wiek: 35
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 10
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-04-18, 07:12   

Cały proces klonowania zależy od komórek macierzystych no wiec badania mogą iść cały czas do przodu ale wiem jaka jest opinia nie których środowisk które są wrogo do tego nastawione. Po za tym żeby coś sklonować trzeba pobrać włos i pozyskać z niego te komórki
aktualnie potrafią robić z jednej próbki 2włosy ale to za mało i trzeba poczekać na to kiedy dojdą do 100 inaczej takie klonowanie nie ma sensu.
 
 
Anka 

Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2013-06-10, 14:03   

A jak cenowo to wygląda?
 
 
Kaziu11 

Dołączył: 24 Cze 2013
Posty: 4
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-06-24, 19:52   

Za pewne nie byłoby to tanie :P Myślę, że już niedługo dojdą i do takiego poziomu że z 1 pobranego włosa, z jednej komórki wytworzą kilkaset kolejnych :) Oby, bo wtedy przyspieszyłoby to ten proces, też zapewne byłoby to tańsze niż przeszczep.
 
 
Henna 

Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-13, 19:55   

Nie sądzę by całkowicie nowa technologia, przy okazji taka gdzie wchodzi w grę klonowanie, byłaby tańsza niż tradycyjny przeszczep. Osobiście właśnie tej ceny bym się bała, chociaż może warto zainwestować? W końcu dostanie się coś swojego.
 
 
Kramal 

Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 4
Skąd: Wu Wu A
Wysłany: 2013-08-23, 09:52   

Byłoby ekstra. W sumie, jak można klonować całe organy, to czemu nie włosy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant