Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: aminokwasow, profil

profil aminokwasów?
Autor Wiadomość
Klara 

Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: 2014-05-02, 14:34   profil aminokwasów?

Słyszałam, żeby zrobic sobie takie badanie ponieważ łysieję. Czy jest to badanie płatne czy wykonywane w ramach NFZ? Jak długo się czeka na wyniki? Jest to badanie krwi czy moczu? I w jaki sposób miałby ten wynik wpłynąc na leczenie?
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-02, 14:56   

Z mojej strony polecam Ci zbadać mutacje MTHFR a także zrobić morfilogię, być może po porodzie Twój norganizm się osłabił? A jeżeli dodatkowo niedojadasz co przy malych dzieciach nie dziwi i mutację w tym genie, to do kompletu niewiele brakuje
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-08-30, 11:26   

Mimo wszystko polecam zastosowanie odpowiedniej diety. Badanie może najwyzej pokazac, że czegoś brakuje, natomiast lepiej te pieniądze zainwestowac w poradę dietetyka albo zdrowszą, bardziej ekologiczną żywność.
Polecam białko jajek i soi, są one bardzo bogate w różne aminokwasy więc dwa1-2 jajka dziennie powinnaś spokojnie zjadać. Najlepiej z przydomowej hodowli, te sklepowe nie mają takich samych właściwości.
Zrobiłąś może te badania?
 
 
Klara 

Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: 2014-09-06, 21:12   

Nie, nie zrobiłam ponieważ nie znam się na tym wszystkim :( dla mnie to za dużonazw, zależności, przedziałów, aż zgłupiałam.
Z resztą gdy przeczytałam Wasze opinie, że warto się lepiej zacząć odżywiać, stwierdziłąm to samo bo przecież jezeli mam niedobory to badanie conajwyżej je wykryje a nie naprawi natomiast dieta od razu powinna mnie wyleczyć.
Gdyby ktoś wiedział coś więcej na temat tych profili, byłabym wdzięczna za konkretne informacje, jak przysłowiowej krowie na rowie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant