Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: mieszkow, wlosowych, zapalenie

Zapalenie mieszków włosowych
Autor Wiadomość
kriss37 

Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-07-28, 13:19   Zapalenie mieszków włosowych

Mam problem z włosami. Byłem u lekarza i powiedział mi, że najprawdopodobniej mam zapalenie mieszków włosowych i dał mi skierowanie do dermatologa na szczegółowe badania. Czy ktoś coś takiego miał ? Czy trudno to wyleczyć ? Objawy są takie, że mam uczucie że łamią mi się włosy u ich podstawy. Pomaga mi ich umycie, ale po kilku godzinach znowu powraca to nieprzyjemne uczucie. Nie będę mył przecież włosów 5 razy dziennie. Jestem załamany :-(
 
 
HairExpert 

Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-02, 11:21   

Zapalenie mieszków włosowych fachowo zwane folliculitis, występuje najczęściej u młodych osób, często dotkniętych trądzikiem. Zapalenie wywołuje gronkowiec złocisty (Staphylococcus aureus). Wokół włosa pojawia się zaczerwienienie lub guzek. Powoduje to znaczne osłabienie mieszka włosowego i prowadzi jego wypadnięcia. Najprościej zastosować maść z antybiotykiem mupirocyn lub antybiotyk doustnie. Choroba lubi nawracać. Ważne jest częste mycie ciała oraz noszenie czystej bielizny.
 
 
MrBald 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 10
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2013-06-17, 21:57   

Jak kolega wspomniał przede wszystkim odpowiednia higiena która obowiązuje każdego z nas ;)

Jedną z przyczyn może być zbyt częste golenie włosów, więc jeśli robisz to zbyt często to przystopuj. Zmniejsz częstotliwość np o 1/3. Warto abyś poznał przyczynę, dzięki temu dowiesz się czego nie robić na przyszłość ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant