Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: minoxidil, uczula

Minoxidil uczula??
Autor Wiadomość
Broder 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-06-02, 17:02   Minoxidil uczula??

Witajcie,
jestem tu, ponieważ zacząłem stosować minoxidil i coś jest nie tak. Skóra głowy po zastosowaniu preparatu niemiłosiernie mnie piecze i swędzi. Dodatkowo zauważyłem, że robi się czerwona i podrażniona.
Nie są to wysypkowe kropki, ale raczej podrażnienie, więc nie wiem czy zasadnie podejrzewać tutaj alergię?
I czy w takiej sytuacji odstawić lek, na który się wykosztowałem, czy spróbować przeczekać tę reakcję organizmu bo może sama minie?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-02, 17:24   

Uczulać może wszystko, tym bardziej lek. Uczulenie na skórze nie musi się objawiać wysypką, ale także podrażnieniem, świądem, zaczerwienieniem, opuchlizną, bąblami i w różnych innych formach. Moim zdaniem powinieneś niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza, być może jest to chwilowa reakcja organizmu na nowy specyfik, a może to nietolerancja któregoś ze składników leku. Jest też inna opcja - minoxidil sensitive, który jest stworzony specjalnie dla delikatnej skóry, skłonnej do podrażnień.
W każdym razie warto wszystko skonsultować z lekarzem prowadzący i wspólnie ustalić jakieś kroki, bo raczej przewlekłe stosowanie preparatu wywołującego tak ostry odczyn na skórze da wiecej szkody niż pożytku.
 
 
Broder 

Dołączył: 02 Cze 2014
Posty: 5
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-06-07, 07:50   

Byłem u lekarza i rzeczywiście kazał odstawić ten lek i zmienić go na formę łagodniejszą, ale do momentu wygojenia podrażnień mam na skórę nie stosować żadnego z preparatów. Ponoć w mojej reakcji alergicznej nie jestem osamotniony - wiele osób zgłasza podobne objawy.
Teraz mam tylko nadzieję, że minoxidil sensitive nie wywoła już podrażnień i świądu
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-06, 21:39   

Zacząłeś już stosować inny lek? Chciałabym się dowiedzieć czy nadal występują u Ciebie te objawy uczulenia po odstawieniu tamtego środka. I jak stan Twojej głowy? wygoiła się ładnie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant