Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: zakola

Coraz większe zakola
Autor Wiadomość
Marcin 

Dołączył: 30 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-30, 14:17   Coraz większe zakola

Zauważyłem u siebie po podniesieniu włosów z czoła, że tworzą mi się zakola. Kiedyś były one zdecydowanie mniejsze.. Mam 26 lat, jeszcze ciągle młody kawaler na wydanie a tu takie coś.. Trzeba z tym walczyć pomyślałem. Tylko jak?
Ostatnio w radiu słyszałem reklamę szamponu DX2, który ma zapobiegac powstawaniu zakoli.
Zastanawia mnie tylko, czy jeśli te zakola wyglądają tak jak skóra czoła, czyli nie ma tam włosów, to czy taki szampon coś pomoże, może potrzebne jest coś silniejszego?
Do lekarza ciężko uderzyć, cały tydzień w pracy, a w weekendy pewnie nie przyjmują, więc od kilku miesięcy się z tym bujam..
Proszę o porady, czy da się ten proces odwrócić lub chociaż zatrzymać, jakie mogą być tego przyczyny i jak najskuteczniej się leczyć
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-30, 19:05   

Zakola to problem wielu mężczyzn.. Jak duże są te Twoje? Widać je tylko po podniesieniu grzywki?
W jakim tempie się powiekszają?
Jeżeli są one niewidoczne od wlosami lub włosy znacznie redukują ich rozmiar, to trzeba się zastanowić, czy warto wchodzić na drogę farmakologiczną. Przypomnę, że leki mają mnóstwo skutków ubocznych, więc tak na dobrą sprawę zanim zdążysz się przekonać o ich skuteczności, możesz np. najpierw stracić te włosy, które masz lub obniżyć libido (a młody kawaler chyba tego nie chce :mrgreen: ).
Spróbowałabym najpierw metod naturalnych - zmiany diety na zrównoważoną, obniżenia poziomu stresu, dodatkowo specyfiki proponowane na tym forum w dziale o leczeniu naturalnym.
Dobrym sposobem może też być codzienne mycie włosów, co pozwoli uchronić włosy przed nadmiarem DHT na powierzchni skóry głowy.
Unikaj żelowania.
Szamp0on może być każdy, ale myślę, że DX2 może na Ciebie zadziałać dodatkowo jako placebo a to już dużo.
I czekać, myślę, że pół roku jeszcze wytrzymasz, jeśli nic się nie zmieni, można próbowac jakiegoś bardziej ostrego rozwiązania ;)
 
 
Włodek 

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 4
Skąd: okolice Szczecina
Wysłany: 2014-02-13, 16:04   

Nie wiedziałem, ze zakola to objaw łysienia.. sam mam je odkąd pamiętam i podczas dojrzewania powiększyły się jeszcze bardziej.
Moje są obecnie zakryte średniej długości włosami więc nie sprawiają mi problemu jak dotąd..
W jaki sposób w takim razie wyleczyć się z zakoli? Na ulicy widuję wielu mężczyzn, a nawet kobiety, które linię włosów mają kształtu"myszki miki" jak to zawsze nazywałem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant