Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: badania, jakie, na, robic, wlosow, wypadanie

Jakie badania robić na wypadanie włosów ?
Autor Wiadomość
dzikus 

Dołączył: 07 Sie 2011
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-09-07, 10:36   Jakie badania robić na wypadanie włosów ?

Chciałbym w końcu ostatecznie poznać przyczynę mojego łysienia. Wybiorę się więc na badania i zdiagnozuje to i wyleczę. Potrzebuję jednak pomocy, gdzie takie profesjonalne badania można wykonać i co należy zbadać ? Słyszałem coś o trychologii, ale bardziej interesuje mnie coś o hormonach, a nie o zawartości miedzi, czy cynku we włosach co mi jest na h. potrzebne (za przeproszeniem).
 
 
alla87 

Dołączyła: 20 Lip 2011
Posty: 8
Wysłany: 2011-09-12, 07:29   

No właśnie wszędzie tylko robią analizę pierwiastkową włosów (taki pic na wodę), ale o stwierdzeniu poziomu hormonów na podstawie badania włosów nie słyszałam.
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-08-12, 10:02   

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele, w niektórych przypadkach uzasadnione są badania hormonalne. Jednak są one drogie i powinny być dobierane przez lekarza specjalistę - najczęściej endokrynologa.
 
 
Kuba12 

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-25, 21:36   

a wiesz może jakie dokładnie badania się wtedy zleca?
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-09-04, 11:22   

Morfologię, Ferrytynę-białko, które odpowiada za gromadzenie żelaza oraz hormony: TSH, FT3, FT4, estradiol, testosteron, androstendion, DHEA-S, progesteron, prolaktynę.
 
 
Kuba12 

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-09-16, 21:10   

Michał dzieki za info. wczoraj bylem na konsultacji prywatnie w hair medice, na karcie pacjentka trycholog zapisala mi badania do wykonania i rzeczywiscie skierowala mnie do endokrynologa. ogolnie kondycja włosow samych w sobie zla nie jest, pomijając ten drobny szczegół, że jest ich coraz mniej :D takze teraz zkolei wybieram sie do endo i zobaczymy, co on powie. ale nadzieje mam, że wyniki badan nie będą złe i skazujące mnie na upodobnienie się do Homera Simpsona
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant