Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dlugich, jak, loxon, przy, stosowac, wlosach

Jak stosować loxon przy długich włosach?
Autor Wiadomość
Marta 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 12:54   Jak stosować loxon przy długich włosach?

Witam,
od kilku miesięcy stosuję preparat loxon 5% ale jako że jestem kobietą o bardzo rzadkich włosach, zdecydowałam się je zapuszczać. Do tej pory psikałam preparatem po głowie przez włosy jednak to nic nie dało.Wczoraj przeczytałam gdzieś, że to powinno dojść do skóry, żeby przyniosło jakiekolwiek efekty, czy tak rzeczywiście jest? I jak spryskać głowę, żeby ominąć włosy?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-20, 18:19   

A może zamiast psikać, nanosić płyn na skórę głowy za pomocą pipety lub strzykawki? a do tego wmasowywać, co dodatkowo pobudzi mikrokrążenie skóry głowy.
Myślę, że włosom na ich długości to nie pomogą już żadne specyfiki, bo one i tak są martwe i nie ma sensu ich psikać ;) To skórę głowy musimy leczyć, żeby z żywych cebulek, dobrze odżywionych wyrastały nam nowe włosy.
 
 
Marta 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 18:24   

Nie pomyślałam, że mogę użyć strzykawki, dzięki za podsunięcie pomysłu :)
Ale czy od wmasowywania, na palcach nie zaczną mi rosnąć włosy? Nie chcę takich "małpich" dłoni ;)
A jak z dawką - może warto ją zwiększyć, skoro obecna nie dała efektów? Czy wystarczy dawka obecna ale w całości zaaplikowana na skórę głowy?
Eksperymentował ktoś z dawką?
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 18:32   

Nie jestem specjalistką, ale nadmiar szkodzi..
Myślę, że lepszy efekt przyniesie regularność i dokładność niż nagłe zwiększenie dawki leku, tym bardziej, że żaden lek nie jest pozbawiony skutków ubocznych.
Polecam zajrzeć w ulotkę tego specyfiku i choć raz przeczytać ją ze zrozumieniem, tam powinny być wszystkie informacje, włącznie z możliwymi skutkami ubocznymi, myślę, że powinnaś wiedzieć co stosujesz i jakie ma to działanie.
Jak powiada moja mama "lepiej nie przedobrzać" .

Osobiście nigdy nie stosowałam żadnych farmakologicznych środków na łysienie ani wypadanie włosów, aczkolwiek od jakiegoś czasu testuję różnego rodzaju terapie naturalne, których główną zaletą jest praktycznie brak skutków ubocznych, natomiast oczywistą wadą - ich niska skuteczność przy poważnych problemach z wypadaniem włosów.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-25, 21:39   

W ulotce, dostępnej m. in. na tej stronie: http://www.sanofi-aventis..._29_06_2011.pdf
można przeczytać, że z reguły stosuje się 1ml (czyli 10 rozpyleń), nie należy jednak przekraczać dawki 2 ml na dobę (czyli maksymalnie 20 rozpyleń na dzień).
Warto zauważyć, że po naniesieniu preparatu w ulotce zalecone jest dokładne umycie rąk, być może w celu ochrony przed nadmiernym porostem włosów na dłoniach.
Zalecam dokładne przestudiowanie tej ulotki, gdyż zawiera cenne informacje np. taką, że gdy nie zauważamy działania leku, nalezy zwrócić się do lekarza czy taką, iż najlepsze efekty widoczne są po roku stosowania zgodnego z ulotką.
Pozdrawiam świątecznie!
 
 
Marta 

Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-02, 12:17   

Wyrzuciłam ulotkę wraz z opakowaniem, więc nie mogłam do niej zajrzeć, nie pomyslałam jednak, ze znajdę ją w internecie, dzięki!
Psikam tak na wszelki wypadek 11-12 rozpyleń z czego dwa rzeczywiście rozpylam, natomiast 10 psikam na wewnętrzną stronę dłoni i stamtąd wciągam do strzykawki.
Strzykawką na oko rozdzielam objętości płynu na głowie i według Waszych zaleceń wsmarowywuję, mam nadzieję, że taki sposób aplikacji leku przyczyni się do wzrostu jego skuteczności.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant