Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: osocze bogatoplytkowe

Osocze bogatopłytkowe na porost włosów
Autor Wiadomość
Mikko007 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Olechów
Wysłany: 2014-02-05, 20:16   Osocze bogatopłytkowe na porost włosów

Witajcie!
Czy ktoś z Was wypróbował już na własnej skórze metodę leczenia osoczem bogatopłytkowym? Czy daje to jakieś mierzalne efekty? Jak kształtują się koszty takiego zabiegu?
Usłyszałem o tej metodzie od mojego fryzjera, który jednak nie był w stanie powiedzieć o tym za wiele a i w internecie ciężko znaleźć jakieś opinie
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-06, 15:57   

Witaj!
słyszałam o tym sposobie leczenia i jak w wiekszości metod - zdania sa podzielone. Nie jestem w stanie powiedzieć co ja o tym sadzę, gdyż nie stosowałam metody na własnej skórze, jednak mogę krótko scharakteryzowac metodę :)
Po pierwsze, do stworzenia koncentratu z płytek krwi, potrzebna jest krew zainteresowanego - trzeba ją oddać, a następnie w laboratorium zostaje ona poddana odpowiedniej obróbce, dzięki której trombocyty wraz z osoczem zostaja oddzielone a następnie uwolniona zostaje zawartość płytek krwi.
Tak przygotowane osocze ma stymulować wzrost włosów. Podawane zostaje w mezoterapii igłowej i jest bezpieczne dla pacjenta.
Działanie osocza bogatopłytkowego ma polegać na pobudzaniu cebulek włosowych do wzrostu przez czynniki wzrostu uwolnine z trombocytów. Czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste mieszków do wejścia w stan aktywny z uśpienia, co rozpoczyna proces odrostu włosów.
 
 
Mikko007 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Olechów
Wysłany: 2014-02-06, 17:12   

Ok a w takim razie ile zabiegów jest potrzebne do osiągnięcia efektów? I jaka jest cena jednego zabiegu?
Jak wygląda konkretnie taki zabieg wszczepiania tego osocza? To boli? Nadal też liczę na opinie osób, które próbowały
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-19, 18:35   

Koszt takiego zabiegu to około 1000 złotych w zależności od gabinetu może być taniej lub drożej. warto poszukać informacji o promocjach.
Sam zabieg nie jest długi jednak nie nalezy do najprzyjemniejszych. Oczywiście wcześniej należy oddac odpowiednią ilość krwi do przygotowania preparatu, co również nie jest sprawą przyjemną i bezbolesną.
Zabieg polega na wprowadzaniu preparatu igłami w skórę głowy - takie mikroiniekcje, podobnie jak w standardowej mezoterapii. Każdy może mieć indywidualne odczucia co do poziomu bólu, jednak jest on znośny do wytrzymania.

Znam osobę, której włosy wymagały szybkiej regeneracji i rzeczywiście - po pół roku włosy wygladały zdecydowanie mocniej i zdrowiej
 
 
Mikko007 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Olechów
Wysłany: 2014-08-22, 21:10   

To osocze to jest pic na wodę..
wszedłem w temat głębiej
przecież w osoczu nie ma nic czego by nie było we krwi która przecież dochodzi do cebulki włosa naczyniami..
Bogatopłytkowe czyli bogate w trombocyty, które odpowiadają za krzepnięcie to co to ma być? i po co? Bez sensu, trombocyty nie są substancją ani nie uwalniają substancji, która w jakikolwiek sposób mogłyby wpływać na poprawę stanu włosa!
Wielka ściema i efekt placebo u co niektórych a nie hit na odnowę włosów
 
 
Pewnik 

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-01-24, 12:11   

Zgadzam się z przedmówcą, znam osobę, która korzystała z zabiegu takim osoczem i nie jest zadowolona. Gdyby to miało działać, to więcej osób by zachwalało to pod niebiosa, a nie tylko gabinety, które się tym zajmują. To nie ma prawa działać silniej niż placebo.
Polecam raczej farmakoterapię lub terapię naturalną, która ma chociaż jakiekolwiek działanie i nie jest tak kosztowna.
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-04, 19:56   

Najlepiej, żeby każdy sam zdecydował czy jest to sposób dla niego - z uwagi na konieczność oddania krwi, nie każdy będzie się do tego nadawał. Wtedy alternatywą jest klasyczna mezoterapia igłowa, która być może jest nawet skuteczniejsza z uwagi na wiekszą zawartość witamin i skł. odżywczych.
 
 
Wiki82 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-08-31, 11:28   

Też mi się wydaje, że jest to pic na wodę. Wogule jaki jest koszt takiego zabiegu mezoterapii igłowej?
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2018-10-02, 13:59   

Przeszukałem internet i z tego co widzę to około 300 złoty, ale wydaje mi się, że to jakoś strasznie mało.
 
 
Pati 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-03-13, 08:12   

No to nie jest już 1000 zł jak kiedyś, ale mniej. Minus jest taki, że zabiegi trzeba powtarzać przez jakiś okres czasu. No i wiadomo, że wtedy koszty wzrastają.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant