Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dla, pomocy, syna

Pomocy dla syna!
Autor Wiadomość
Dobi 

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 4
Skąd: Chłapowo
Wysłany: 2014-12-19, 18:23   Pomocy dla syna!

Proszę o pomoc - mój syn ( lat 25) ma mniej włosów niż ja, 50-letni "staruszek"..
W naszej rodzinie dotąd nie bylo problemu łysienia, natomiast syn ma wydatne zakola i bardzo rzadkie włosy na całej powierzchni głowy. Co można z tym zrobić? Czy to może być genetyczne choć u mnie nie występuje?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-19, 20:42   

Obraz wygląda jak łysienie androgenowe, czyli typu męskiego spowodowane zbyt dużym poziomem hormonu - DHT w okolicach mieszków włosowych, co powoduje miniaturyzację włosa i w efekcie łysienie.
Przeważnie skłonności do tego typu łysienia są jednak dziedziczone, więc dziwne jest, że u syna wystąpily takie objawy, podczas gdy u Pana nie
 
 
Dobi 

Dołączył: 19 Gru 2014
Posty: 4
Skąd: Chłapowo
Wysłany: 2014-12-26, 16:03   

No dlatego napisałem, bo słyszałem, że łysienie można odziedziczyć.. ale on nie miał po kim. Czy po żonie, która nie łysieje (bo przecież nie jest facetem) ale jej brat ma z tym problemy mogło to przejśc na naszego syna?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-12-26, 16:21   

No tak, syn mógł odziedziczyć skłonność do łysienia po rodzinie ze strony żony. Mogła też powstać pewnego rodzaju nowa mutacja powodująca łysienie lub mogły zaistnieć warunki do ujawnienia się skłonności do łysienia u syna, np. problemy hormonalne, stres..
 
 
Pewnik 

Dołączył: 02 Gru 2014
Posty: 20
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-01-04, 11:53   

Geny to nie jest taka prosta sprawa jak się wydaje.. Czasem skłonność do łysienia ujawnia się w kolejnym pokoleniu, czasem przez kilka pokolen wcale.. To zależy od penetracji danej mutacji więc równie dobrze u syna ta zmiana mogła się ujawnić bo był w tych 10% przypadków, w których gen się akurat ujawni.
Oczywi ście gen można dziedziczyć też od matki - tyle, że ona byla w tej sytuacji nosicielką bo ze względu na niedostateczne warunki hormonalne, u niej nie ujawniło się łysienie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant