Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: ciaza, glowy, skory, stanu, wlosow, zmiany

Ciąża a zmiany stanu skóry głowy i włosów
Autor Wiadomość
Tola88 

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2020-04-23, 11:47   Ciąża a zmiany stanu skóry głowy i włosów

Cześć,
Zwracam się do Was z nietypową prośbą. Jestem w pierwszej ciąży i stan mojej skóry głowy w zaskakującym tempie się zmienił.
Po użyciu tych samych kosmetyków co zawsze, skóra swędzi, piecze i jest napięta. Włosy są matowe i zauważam ich więcej na szczotce. Czasem mam też łupież.

Miał ktoś podobny problem i może wyjaśnić, dlaczego skóra głowy stała się tak wrażliwa? Czy to stan przejściowy? Jakie kosmetyki polecacie do pielęgnacji wrażliwej skóry?
 
 
Wiki82 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-05-13, 09:14   

Swędzenie i podrażnienie skóry często jest niegroźnym, ale uciążliwym efektem ubocznym ciąży.
Jeśli dodatkowo masz łupież to symptomy, które opisujesz mogą się pogłębić, bo często się drapiesz i jeszcze bardziej podrażniasz skórę głowy.
Chociaż na wrażliwą skórę głowy nie ma lekarstwa, odpowiednia pielęgnacja może złagodzić objawy tej dolegliwości. Na początek spróbuj Head&Shoulders Sensitive Scalp Care. Testowałam i dla mnie okazał się wybawieniem :) Nie używaj też gorącej wody podczas mycia włosów. Ostatecznie w gabinetach kosmetycznych możesz poddać się zabiegom złuszczania naskórka lub mikrodermabrazji. Zabiegi te głęboko oczyszczają pory skóry.
 
 
Tola88 

Wiek: 35
Dołączyła: 23 Kwi 2020
Posty: 2
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2020-05-27, 07:25   

Wypróbowałam ten szampon i faktycznie objawy są jakby złagodzone, a napewno mniej uciążliwe. Serdecznie dziękuję za pomoc! :)
 
 
Karinka 

Dołączyła: 21 Cze 2023
Posty: 1
Skąd: Wroclove
Wysłany: 2023-06-21, 13:46   

W ciąży organizm kobiety przechodzi wiele zmian hormonalnych, co może mieć wpływa na stan skóry głowy...

Wiele kobiet skarży się na swędzenie i pieczenie skóry głowy prowadzące do przetłuszczania się włosów lub łupieżu. Dobre rozwiązanie na złagodzenie tych objawów to stosowanie delikatnych, neutralnych szamponów przeznaczonych do wrażliwej skóry głowy, a także unikanie produktów zawierających w swoim składzie SLSy czy parabeny

Jeżeli objawy się nasilają, najlepiej skonsultować je z lekarzem dermatologiem lub trychologiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant