Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: organiczy, przetluszczanie, wlosow, wypadanie

Przetłuszczanie włosów organiczy wypadanie?
Autor Wiadomość
Olka2020 

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Ustrzyki
Wysłany: 2020-08-11, 08:00   Przetłuszczanie włosów organiczy wypadanie?

Witam wszystkich,
proszę powiedzcie mi jakie macie zdanie na temat częstego, a nawet codziennego mycia włosów. Wypadają mi włosy... nie wiem od czego, tak po prostu zaczęły wypadać i z miesiąca na miesiąc wypada ich coraz więcej. Z każdym myciem zostaje mi w rękach coraz więcej włosów. Ograniczyłam prostownicę i suszarkę do absolutnego minimum. Nie farbuję już żeby odpoczęły, a one nadal wypadają!
Ostatnio poradzono mi aby ograniczyć mycie włosów, aby trochę odpoczęły. Czy to w ogóle coś da :?:
:idea: :idea: i jak je odzwyczaić od częstego mycia? chodzić z tłustymi, brudnymi włosami? Bo przecież nie bez powodu myję codziennie.
 
 
Gosia80 

Dołączyła: 19 Mar 2020
Posty: 6
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2020-08-13, 07:42   

Ja lubię od czasu do czasu "przetrzymać" swoje włosy, ale z umiarem :!: Przy nieco rzadszym myciu lepiej sprawdzają się kosmetyki, które stosuję i włosy są nawilżone i puszyste. Za to gdy myję głowę codziennie, włosy są oklapnięte, suche, i wydają się cieńsze. Dasz skórze głowy odetchnąć, i może ten zabieg pomoże w zahamowaniu wypadania włosów. Jednak uważaj, bo gdy ja przetrzymywałam włosy zbyt długo to obserwowałam tylko wypadanie i świąd, dlatego jak już przetrzymuję to krótko ;-)
 
 
Ewcia 


Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Sopot
Wysłany: 2020-08-17, 08:19   

Gdy nie będziesz myła włosów codziennie, faktycznie dasz skórze głowy odetchnąć, ale ważny jest UMIAR. Pamiętaj, że na skórze i włosach gromadzi się nie tylko łój, ale też obumarły naskórek, resztki kosmetyków, kurz i brud. Najlepiej przetłuszczać włosy stopniowo, niż od razu decydować się na tydzień chodzenia z brudnymi włosami. Nie możesz przesadzić i popaść w skrajność (np: od codziennego mycia do mycia raz na tydzien), bo to może przyczynić się do zwiększenia ilości wypadania włosów niż jego ograniczenia. Życzę powodzenia i pozytywnych rezultatów :)
 
 
Olka2020 

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Sie 2020
Posty: 3
Skąd: Ustrzyki
Wysłany: 2020-08-17, 12:51   

Dziękuję za odpowiedzi i porady. Spróbuję stopniowo przyzwyczajać się do nie mycia włosów i zobaczę jak moja skóra i włosy będą reagować. A może poradzicie jakieś kosmetyki, które mi w tym pomogą? Może jakieś szampony typu "super oczyszczające", które pozwolą na zachowanie w miarę czystych włosów na ten czas kiedy nie będę ich myć?
 
 
Ewcia 


Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Sopot
Wysłany: 2020-08-20, 07:21   

Mogą pomóc szampony przeciwłupieżowe lub takie, które regulują pracę gruczołów łojowych :)
 
 
Grzegorz881 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2022
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-05-23, 09:20   

A nie jest tak, że obciąża właśnie ? jeśli chodzi o przetłuszczanie włosów ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant