Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: dieta, lysienie, nieodpowiednia

Nieodpowiednia dieta - łysienie?
Autor Wiadomość
MagdalenaMonika 


Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Gilowice
Wysłany: 2013-07-04, 18:10   Nieodpowiednia dieta - łysienie?

Witam (:

Od niedawna zaczęłam stosować dietę eliminacji. Początkowo było bardzo dobrze, jednak z czasem zauważyłam niepokojące zmiany jeśli chodzi o moje włosy - a dokładniej delikatne łysienie. Czy usunięcie niektórych produktów z jadłospisu może być przyczyną?
Głównie ograniczam białka, spożywanie ich wcześniej przyprawiało mnie o bóle.
Byłabym wdzięczna za wszelkie porady, może akurat ktoś spotkał się z podobnym problemem?
 
 
Marecki 

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2013-07-05, 10:07   

Owszem, dieta może być przyczyną łysienia. Jednak warto gdybyś napisała nieco więcej - od jak dawna ją stosujesz, co dokładnie ograniczasz. Dodatkowo powinnaś zwrócić szczególną uwagę na produkty zbożowe, owoce i warzywa - są bardzo ważne jeśli chodzi o wypadanie włosów, warto je jeść :-)
 
 
MagdalenaMonika 


Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Gilowice
Wysłany: 2013-07-05, 13:14   

Jak już wspomniałam - w większości są to białka. Jadam jedynie minimalne porcje, które są mi jednak niezbędne. Ze zbożami także mam mały kontakt, ale zawsze może się to zmienić. Myślę, że jednak udam się do dietetyka i postaram się nieco bardziej wzbogacić dietę. Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś porady to oczywiście będę bardzo wdzięczna (:
 
 
Marecki 

Dołączył: 05 Lip 2013
Posty: 4
Skąd: Chrzanów
Wysłany: 2013-07-06, 12:51   

Często u osób z wysokim poziomem cukru zauważa się łysienie, z tego powodu warto unikać produktów bogatych w węglowodany. Między innymi biały cukier czy różne soki owocowe.
 
 
MagdalenaMonika 


Dołączyła: 04 Lip 2013
Posty: 5
Skąd: Gilowice
Wysłany: 2013-07-12, 21:50   

Nie mam kłopotów ze zbyt wysokim poziomem cukru w organizmie, więc nie sądzę że właśnie to jest problemem. A żeby znaleźć prawdziwy zapisałam się dla pewności do dietetyka - nie jestem pewna, ale to właśnie przez wykluczenie pewnych składników wypada mi więcej włosów niż zazwyczaj, zobaczymy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant