Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: 24, lata, wlosow, wypadanie

WYpadanie włosów (24 lata)
Autor Wiadomość
adek1992 

Wiek: 31
Dołączył: 12 Gru 2016
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-12-12, 15:58   WYpadanie włosów (24 lata)

Cześć, znalazłem to forum ponieważ szperam w internecie już od dłuższego czasu i szukam skutecznego sposobu na zmniejszenia efektu łysienia.
Mam 24 lata i mam bardzo przerzedzone włosy, stosowałem już wiele sposobów poczynając od szamponów DX2, szampon z czarnej rzepy, szampon oraz Ampułki BIOXSINE (zrobiłem trzy serie - pół roku ponad), maseczki z jajecznicy, oliwek i olejku rycynowego - wszystko bezskutecznie. Najgorzej jest na czukbu głowy - zaczyna robić się "kółeczko" Nie ukrywam, że czuję się z tym niekomfortowo, czuję presję a nawet odechciewa mi się wychodzić na zewnątrz :(
Zapisałem się do dermatologa - wizyta pod koniec stycznia.
Panika przed wyłysieniem sprawiła, że zacząłem myśleć o sztucznym uzupełnieniu włosów - tzw tupet męski. Dzwoniłem do kilku producentów, którzy oferują takie uzupełnienie z włosów naturalnych - cena od 2500 - 3500 zł ( najdroższy 4500-5000 zł)
Co myślicie o takim uzupełnieniu ? Lepiej jeszcze poczekać i spróbować to leczyć np Follixinem ?
Proszę o porady. Pozdrawiam
_________________
xxx
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-12-29, 10:00   

Nieprawidłowa dieta bardzo często jest przyczyną wypadania włosów. Należy upewnić się, że w diecie nie brakuje białka, żelaza i biotyny. W przypadku łysienia największe znaczenie ma niedobór żelaza. Bez żelaza krew nie może być odpowiednio dotleniona, co powoduje osłabienie i łamanie się włosów.
 
 
mistery 

Wiek: 36
Dołączyła: 31 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-01-31, 21:22   Re: WYpadanie włosów (24 lata)

adek1992 napisał/a:
Cześć, znalazłem to forum ponieważ szperam w internecie już od dłuższego czasu i szukam skutecznego sposobu na zmniejszenia efektu łysienia.
Mam 24 lata i mam bardzo przerzedzone włosy, stosowałem już wiele sposobów poczynając od szamponów DX2, szampon z czarnej rzepy, szampon oraz Ampułki BIOXSINE (zrobiłem trzy serie - pół roku ponad), maseczki z jajecznicy, oliwek i olejku rycynowego - wszystko bezskutecznie. Najgorzej jest na czukbu głowy - zaczyna robić się "kółeczko" Nie ukrywam, że czuję się z tym niekomfortowo, czuję presję a nawet odechciewa mi się wychodzić na zewnątrz :(
Zapisałem się do dermatologa - wizyta pod koniec stycznia.
Panika przed wyłysieniem sprawiła, że zacząłem myśleć o sztucznym uzupełnieniu włosów - tzw tupet męski. Dzwoniłem do kilku producentów, którzy oferują takie uzupełnienie z włosów naturalnych - cena od 2500 - 3500 zł ( najdroższy 4500-5000 zł)
Co myślicie o takim uzupełnieniu ? Lepiej jeszcze poczekać i spróbować to leczyć np Follixinem ?
Proszę o porady. Pozdrawiam

tupecikiem chyba za wiele nie zwojujesz w dziedzinie zahamowania łysienia. przykryjesz tylko problem, ale przecież to nie spowoduje jakiejś radykalnej zmiany na Twojej głowie, problem będzie się dalej poglębiać a wtedy to już chyba tylko całkowita peruka? radziłabym od razu pomyśleć o jakiejś konkretnej kuracji, która wpłynie na skórę głowy, mieszek włosa i samo włókno, no bo to tak właśnie trzeba działać w takiej sytuacji - globalnie. oczywiście też wiele czynników się do tego dodatkowo składa, bo i dieta jest ważna, rytm dnia, ograniczenie stresogennych sytuacji, nieodpowiednio dobrana pielęgnacja też może narobić dużo biedy
 
 
dadus 

Wiek: 37
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-02, 20:46   

Przeszczepy to już ostateczność, poza tym ja do końca nie jestem przekonany czy będzie to dobrze i naturalnie wyglądało. Spróbuj najpierw jakichś innych sposobów. Mi jak zczęły wypadać to zastosowałem kurację Vichy Aminexil z tego co pamiętam to tak to się pisze - spróbuj może i Tobie pomoże :)
 
 
mistery 

Wiek: 36
Dołączyła: 31 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2017-02-08, 22:22   

przeszczepy i tupeciki to już totalna ostateczność, kiedy wszystko inne zawiedzie, ale poważnie warto próbować innych metod, no chyba że rzeczywiście lekarze już rozkładają ręce i żadne środki nie dają wymiernego efektu... mój mąż też tymi ampułkami z vichy sobie mocno pomógł, tylko u nas akurat były te clinical 5
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-02-10, 10:04   

W moim przypadku Vichy Aminexil się nie sprawdził. Po dwóch miesiącach stosowania nie zauważyłam efektów. Preparat jest bardzo drogi i mocno przetłuszcza włosy. W moim przypadku bardziej sprawdził się Seboradin Forte. Jest znacznie tańszy i nie obciąża włosów.
 
 
leon36 

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-13, 11:12   

Dziwne. Ja jestem bardzo zadowolony z tej kuracji od Vichy. Około 130 zł za kurację, to nie jest dużo. Co do przetłuszczania włosów, to raczej niemożliwe. Nie zawiera żadnego składnika, który mógłby to powodować. Może stosowałeś tą kurację jednocześnie z jakimś szamponem, który powodował przetłuszczanie.
 
 
exon 

Wiek: 50
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 2017-03-16, 11:21   

U mnie wzmożone wypadanie było spowodowane łupieżem. Pozbyłem się to i włosy są mocniejsze i zdrowsze.
 
 
Krysian244 

Wiek: 45
Dołączył: 18 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-03-18, 15:41   

Ja też byłem załamany. Zaczałem tracić włosy w wieku 25 lat. Po wizycie u lekarza okazało się, że to łysienie androgenowe dziedziczne w mojej rodzinie. Stosowałem różne szampony wcierki i inne środki bez efektu. Pół roku temu znajomy polecił mi swój sposób i już jest lepiej. Włosy zaczynają odrastać tam gdzie wyłysiałem a te co zostały są dużo mocniejsze.
_________________
maciek
 
 
emma47 

Dołączyła: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-19, 10:40   

Pierwsze co trzeba robić w przypadku wypadania, to zgłosić się do specjalisty. Po co tracić czas i pieniądze na coś, co może się w ogóle u Was nie sprawdzić. Przy okazji można wykryć inne zaburzenia i w porę zacząć leczenie.
 
 
Mari 

Wiek: 33
Dołączyła: 24 Sie 2018
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-08-28, 11:36   

Skonsultuj się z lekarzem najpierw, tak jak pisze emma47. Nie ma co się zastanawiać przed wizytą.
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2020-01-30, 12:03   

Wydaje mi się, że przed tupecikiem warto powalczyć o swoje naturalne włosy. W przypadku gdzie juz "nic nie pomaga" nie powinieneś stosować produktów do zahamowania łysienia i odrostu włosów, bez konsultacji z lekarzem bo możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jesli odpowiednio ukierunkujesz leczenie, może będziesz cieszył się swoimi naturalnymi włosami.
 
 
Lysostres 

Dołączył: 10 Maj 2022
Posty: 6
Skąd: Poland
Wysłany: 2022-05-10, 15:48   

U mnie, 25 lat, łysiałem, nie wiedząc dlaczego. Okazało się, że pomimo prawdiłowego funkcjonowania, stanowiska managerskiego i bycia raczej spokojnym człowiekiem, pozio kortyzolu miałem z kosmosu - myślałem, że to normalne żyć w takim stresie
 
 
Grzegorz881 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2022
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-06-27, 14:18   

A ja zacząłem łysieć rok temu w wieku 33 lat ;(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant