Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: leczenie, lupiez, pstry

ŁUPIEŻ PSTRY LECZENIE
Autor Wiadomość
TOMEK456
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-17, 09:03   ŁUPIEŻ PSTRY LECZENIE

Witam wszystkich. Nie widziałem na forum tematu o łupiezu pstrym tak wiec pytam się tutaj Jakie są najskuteczniejsze preparaty na łupeiż. I czy można to wyleczyć całkowicie?

Moja historia z łupeiżem pstrym zaczęła się prawie 3 lata temu kiedy to zaraziłem się nim najprawdopodobniej w saunie. Od tamtej pory mam rózne nawroty , które dość skutecznie daje się doleczyć clotrimazolum/ Jednak o ile przez 3 miesiace jest spokój to wtedy łupież ten nawraca z jeszcze wiekszym nasileniem ( a może po prostu jest niedoleczony?)

Czy znacie jakieś sposoby aby pozbyć się tego raz na zawsze?
  
 
 
TOMEK456
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 09:05   

Nikt nie pomoże?
 
 
exon 

Wiek: 50
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 2017-03-22, 08:14   

Najpewniej łupież pstry jest po prostu niedoleczony .Rozmawialeś o problemie z dermatologiem? Ogólnie jest kilka żelaznych zasad których powinno się przestrzegać przy tej chorobie:
1. Odpowiednia higiena pościeli - przez czas trwania choroby trzeba zmieniać ją średnio co 2-3 dni
2. stosowanie środków dedykowanych dla tego rodzaju łupieżu. Clotrimazolum nie wystarczy. Może być to środek wspomagający jednak nie ma aż tyle substancji czynnej aby zatrzymac łupiez pstry , który ma zwykle znacznie silniejszy przebieg niż tradycyny łupież.Sugeruję tutaj zaopatrzyć się w serię pityver, na którą składają się szampon, emulsja do ciała oraz wcierka.
3. Myc ciało i włosy regularnie wspomnianym preparatem
 
 
TOMEK456
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-24, 13:32   

I da się to w taki sposób wyleczyc całkowicie? W ssensie,ze nie bedzie już nawrotów? Bo moje plecy , na których tego łupieżu jest najwięcej wyglądają naprawdę nie za ciekawie. Bardzo jest to dla mnie kłopotliwe, przez to przesstałem chodzić na basen.
 
 
exon 

Wiek: 50
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 2017-03-27, 13:51   

Jesli bedziesz przestrzegał tego co tutaj napisałem to pozbędziesz się łupieżu pstrego w ciągu dwóch tygodni. Ewentualnie do miesiąca. Pmaietaj aby po ustąpieniu wszystkich objawów jeszcze przez jakiś czas stosować kosmetyki tak aby być pewnym na 100% , ze wszystko jest już usunięte. Nikt Ci nie da gwarancji że łupież pstry nie powróci. Ale nie będzie to z niedoleczenia ale ewentualnie z ponownego zarażenia się od kogoś kto ma ten łupież ( jest to barzo zaraźliwa dolegliwość) .
 
 
TOMEK456
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-28, 13:16   

Jeszcze bardzo proszę informację o tym gdzie mogę to zakupić??????
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-30, 09:07   

Zmagałam się z leczeniem łupieżu kilka miesięcy ale dzięki swojemu uporowi i konsekwencji udało mi się zwalczyć objawy. Codzienne stosowanie maści i leków przyniosło efekty. Niestety nie mam pewności czy i kiedy choroba wróci...
 
 
Emi 

Dołączyła: 12 Paź 2017
Posty: 9
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-10-12, 13:41   

Od jakiegoś czasu skóra głowy bardzo mnie swędzi oraz piecze.Dodatkowo na skórze głowy , twarzy i pleców zaczęły wyskakiwać plamy. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się po wizycie w solarium.Byłam w aptece, farmaceutka zasugerowała, że objawy wskazują na łupież pstry. Co radzicie w tej sytuacji?
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-10-13, 09:27   

Emi koniecznie udaj się do dermatologa, często łupież pstry mylony jest z innymi chorobami. Lekarz przepisze Ci konkretne leki.Nie kupuj nic bez rozpoznania choroby bo możesz sobie zaszkodzić :/
 
 
Kaazi 

Dołączyła: 21 Maj 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-21, 09:17   

Niby masz rację, ale mi lekarz kazał stosować clotrimazolum i nizoral, niby fajnie bo zeszło po miesiącu ale po kilku miesiącach wróciło wiec znowu stosowałam to samo i po kilku miesiącach znowu wróciło... Kupiłam sobie Pityver, bo przecież i tak nie miałam już nic do stracenia a lekarz powiedział mi, że to będzie wracało chociaż innym nie wraca no i skończyłam kurację prawie rok temu i nie miałam jeszcze nawrotu, więc wole stosować naturalne preparaty, które nie są na recepte niż to co przepisał mi lekarz chyba tylko po to, żeby kase ściągać co jakiś czas ode mnie
 
 
Inglast 

Dołączyła: 12 Lip 2018
Posty: 1
Skąd: Toruń
Wysłany: 2018-07-12, 15:07   

A stosowałaś cały zestaw czy tylko szampon? Mam łupież na głowie i teraz widzę, że zaczyna rozprzestrzeniać się na szyi wiec nie wiem czy kupic tylko szampon, to wystarczy?
 
 
oksi2257 

Wiek: 94
Dołączyła: 24 Lip 2018
Posty: 3
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-07-24, 08:15   

Inglast moim zdaniem lepiej zamówić cały zestaw. Po pierwsze-wychodzi taniej ale i też jest skuteczniejszy. Masz większą szanse, że szybciej zadziała.
_________________
Taką wodą być...
 
 
zielono 

Dołączyła: 09 Sie 2022
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: 2022-08-09, 15:10   

W walce z łupieżem zastosować można również olejki naturalne, np. olejek herbaciany
 
 
Grzegorz881 

Wiek: 36
Dołączył: 19 Maj 2022
Posty: 18
Skąd: Katowice
Wysłany: 2022-09-06, 09:35   

Olejki naturalne jak najbardziej. a herbaciany jest też dobry na inne problemy skórne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant