Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: leczenie, lupiez, pstry

ŁUPIEŻ PSTRY LECZENIE
Autor Wiadomość
TOMEK456 

Wysłany: 2017-03-17, 09:03   ŁUPIEŻ PSTRY LECZENIE

Witam wszystkich. Nie widziałem na forum tematu o łupiezu pstrym tak wiec pytam się tutaj Jakie są najskuteczniejsze preparaty na łupeiż. I czy można to wyleczyć całkowicie?

Moja historia z łupeiżem pstrym zaczęła się prawie 3 lata temu kiedy to zaraziłem się nim najprawdopodobniej w saunie. Od tamtej pory mam rózne nawroty , które dość skutecznie daje się doleczyć clotrimazolum/ Jednak o ile przez 3 miesiace jest spokój to wtedy łupież ten nawraca z jeszcze wiekszym nasileniem ( a może po prostu jest niedoleczony?)

Czy znacie jakieś sposoby aby pozbyć się tego raz na zawsze?

TOMEK456 

Wysłany: 2017-03-21, 09:05   

Nikt nie pomoże?

exon 

Wysłany: 2017-03-22, 08:14   

Najpewniej łupież pstry jest po prostu niedoleczony .Rozmawialeś o problemie z dermatologiem? Ogólnie jest kilka żelaznych zasad których powinno się przestrzegać przy tej chorobie:
1. Odpowiednia higiena pościeli - przez czas trwania choroby trzeba zmieniać ją średnio co 2-3 dni
2. stosowanie środków dedykowanych dla tego rodzaju łupieżu. Clotrimazolum nie wystarczy. Może być to środek wspomagający jednak nie ma aż tyle substancji czynnej aby zatrzymac łupiez pstry , który ma zwykle znacznie silniejszy przebieg niż tradycyny łupież.Sugeruję tutaj zaopatrzyć się w serię pityver, na którą składają się szampon, emulsja do ciała oraz wcierka.
3. Myc ciało i włosy regularnie wspomnianym preparatem

TOMEK456 

Wysłany: 2017-03-24, 13:32   

I da się to w taki sposób wyleczyc całkowicie? W ssensie,ze nie bedzie już nawrotów? Bo moje plecy , na których tego łupieżu jest najwięcej wyglądają naprawdę nie za ciekawie. Bardzo jest to dla mnie kłopotliwe, przez to przesstałem chodzić na basen.

exon 

Wysłany: 2017-03-27, 14:51   

Jesli bedziesz przestrzegał tego co tutaj napisałem to pozbędziesz się łupieżu pstrego w ciągu dwóch tygodni. Ewentualnie do miesiąca. Pmaietaj aby po ustąpieniu wszystkich objawów jeszcze przez jakiś czas stosować kosmetyki tak aby być pewnym na 100% , ze wszystko jest już usunięte. Nikt Ci nie da gwarancji że łupież pstry nie powróci. Ale nie będzie to z niedoleczenia ale ewentualnie z ponownego zarażenia się od kogoś kto ma ten łupież ( jest to barzo zaraźliwa dolegliwość) .

TOMEK456 

Wysłany: 2017-03-28, 14:16   

Jeszcze bardzo proszę informację o tym gdzie mogę to zakupić??????

Dana91 

Wysłany: 2017-05-30, 10:07   

Zmagałam się z leczeniem łupieżu kilka miesięcy ale dzięki swojemu uporowi i konsekwencji udało mi się zwalczyć objawy. Codzienne stosowanie maści i leków przyniosło efekty. Niestety nie mam pewności czy i kiedy choroba wróci...

Emi 

Wysłany: 2017-10-12, 14:41   

Od jakiegoś czasu skóra głowy bardzo mnie swędzi oraz piecze.Dodatkowo na skórze głowy , twarzy i pleców zaczęły wyskakiwać plamy. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się po wizycie w solarium.Byłam w aptece, farmaceutka zasugerowała, że objawy wskazują na łupież pstry. Co radzicie w tej sytuacji?

Dana91 

Wysłany: 2017-10-13, 10:27   

Emi koniecznie udaj się do dermatologa, często łupież pstry mylony jest z innymi chorobami. Lekarz przepisze Ci konkretne leki.Nie kupuj nic bez rozpoznania choroby bo możesz sobie zaszkodzić :/

Odpowiedz do tematu