Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: gubie, wlosy

gubię włosy :(
Autor Wiadomość
xiksa 

Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: mikolajki
Wysłany: 2014-04-25, 19:52   gubię włosy :(

Nie wiem co zrobić z moim problemem.
Nie byłam jeszcze u lekarza, zdecydowałam najpierw napisać tutaj.
Tracę wlosy od 2 lat. Nie wiem co było powodem ale wtedy przechodziłąm trudne chwile - straciłam oboje rodziców w wypadku. Myślę, że otrząsnęłam się już po stracie, ale moje włosy nadal lecą garściami :( Czy kiedyś wypadanie ustanie?
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-30, 11:21   

A czy jesteś pewna, że ta utrata włosów jest związana jedynie z traumatycznymi przejściami? Jeżeli tak, możliwe, że włosy zawsze już będą słabe..
Być może jednak z uwagi na tresy nieprawidłowo się odżywiałaś lub wpadłaś w jaką chorobę wykańczającą cebulki?
Powinnaś iść do lekarza rodzinnego na podstawowe badania krwi i zacząć stosować p[reparaty multiwitaminowe. To powinno wykluczyć chorobowo - niedoborowe podłoże łysienia.
Jeżeli jest to spowodowane tłumionymi emocjami- wybierz się na kilka spotkań do terapeuty, być może to pomoże i spowoduje zahamowanie wypadania włosów.
 
 
xiksa 

Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: mikolajki
Wysłany: 2014-09-06, 21:08   

Niesądzę, żebym tłumiła negatywne emocje.
To było raczej jednorazowe- ogromne cierpienie, smutek, żal, ale raczej nie jestem osobą rozpamiętującą tragedie przez całe życie.
Mam tylko takie wrażenie, ze wtedy włosom coś się stało i już nie mogę ich naprawić..
Staram się żyć zdrowo i prawidłowo się odżywiać. Stosuję różne maseczki, odżywki, szampony.
Boję sie, że to wypadanie jakoś się utrwaliło i już nigdy nie minie
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-11, 20:53   

Zdarza się i tak, że raz uszkodzone mieszki (np. silnym stresem) nigdy się już nie odbudowują, być może i Twoje tak zareagowały. Tymbardziej, że jak sama mówisz stosujesz różne rzeczy na głowę, więc pewnie też masujesz skórę głowy, czyli pobudzasz je do wzrostu, dotleniasz a one na to nie reagują
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-07-22, 12:53   

Przed pójściem do specjalisty, powinnaś spróbować wyeliminować całkowicie możliwe przyczyny wypadania włosów, mam tu na myśli stres, używki, farby i inne preparaty do włosów, które mogą podrażniać włosy. Ważne jest aby zadbać o dietę, która ma bardzo duży wpływ na włosy. Do diety należy dołączyć tłuszcze roślinne, chude mięso, czerwone warzywa i owoce, drożdże, czosnek, orzechy, nabiał oraz kiełki. Można sięgnąć po suplementy diety dostępne w aptekach, niestety wybór jest ogromny i ciężko jest wybrać. Pomocne mogą być kuracje domowe jak np. napój drożdżowy (1/3 kostki drożdży zalana wodą lub mlekiem) a także ziołowe herbatki ze skrzypu. Świetne są także wcierki (odżywki w płynie do skóry głowy),które coraz częściej pojawiają się w drogeriach.
 
 
Kuba12 

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 6
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-08-25, 21:41   

mi też włosy wypadały ze stresu - w ilosciach hurtowych! wstyd mi bylo przyznać ze przyczyna to problemy w pracy bo jednak nie znam innej osoby, która tak reaguje - a moze i znam, ale nikt sie do twego nie przyznaje?? mi tez to trochę czasu zajęło żeby zaakceptowac, że tak po prostu reaguję na sytuacje stresowe.
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-02-25, 12:11   

Opinie na temat Profolan są różne, cena natomiast zabójcza. Przy tak kosmicznej cenie można by się spodziewać szybszych efektów.
 
 
jarkowam 

Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-02, 12:03   

Kuba12 z tym stresem tak samo jak u mnie, też to zauważyłem, że przez stres więcej włosy mi wypadają ;/
 
 
Dana91 

Dołączyła: 04 Gru 2015
Posty: 13
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-09-06, 12:09   

W ostatnim czasie też mam mocno stresujący okres w pracy. Włosy wypadają mi garściami! Znacie jakieś dobre sposoby?
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-10-17, 11:32   

Łysienie wywołane stresem najczęściej można zatrzymać. Jeżeli sytuacja stresująca minie włosy prawdopodobnie same zaczną odrastać. Dodatkowo można zadbać o włosy dostarczając im witamin np. skrzyp polny.
 
 
leon36 

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-03, 10:56   

Jeśli chodzi o skuteczną kurację, to polecam ampułki Vichy Dercos Aminexil Clinical 5. Po przejściu całej kuracji zdecydowanie poczułem poprawę. Nie gubię już tak dużo włosów. Nie wyszło mnie to drogo, a jestem bardzo zadowolony.
 
 
exon 

Wiek: 50
Dołączył: 16 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: Warszawa/Gdynia
Wysłany: 2017-03-29, 11:44   

Może nie tyle odrastać, co nie wypadać stare.
 
 
emma47 

Dołączyła: 24 Cze 2017
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-07-19, 10:35   

Ale stare włosy włosy przecież zawsze będą wypadać, 100 dziennie to jest norma. Właśnie o to chodzi, żeby na ich miejsce wyrastały nowe, problem się pojawia, gdy ta równowaga jest zaburzona.
 
 
sofie 

Dołączyła: 24 Lip 2017
Posty: 6
Skąd: Pzn
Wysłany: 2017-09-11, 07:45   

Jak włosy wypadają tak długo to zdecydowanie powinno się udać do lekarza, nie ma co pisać po forach, bo każdy przypadek jest inny. Tu trzeba podjąć leczenie. Ewentualnie można się wspomagać naturalnymi metodami jak np. wcieka z kozieradki, która nawilża skórę głowy, przyspiesza wzrost włosów i je wzmacnia.
 
 
ssylwiaka 

Dołączyła: 16 Sie 2016
Posty: 10
Skąd: Kłobuck
Wysłany: 2018-03-09, 11:51   

ja gubię włosy zawsze na jesień, na szczęscie wiosną jakoś mnie to omija.... być może przez to, ze przez całą zimę zazywam różne witaminy, które przy okazji poprawiają kondycję włosów
 
 
WitKol 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2019-01-21, 14:14   

Raczej chyba dlatego, iż organizmy budzą się z snu, jest więcej promieni słońca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant