Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: olej, rycynowy

Olej rycynowy na porost włosów?
Autor Wiadomość
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-05, 11:24   Olej rycynowy na porost włosów?

Słyszeliście o wcierkach z oleju rycynowego mających przyspieszyć i zwiększyć ilość nowych włosów?
Nie ukrywam, że olejek ten jest tani w przeciwieństwie do innych specyfików tego typu, a przynosi podobnież lepsze efekty niż niejedna odżywka.
Do tej pory stosowałam olejek ten jedynie w celach przeczyszczających, nie miałam pojęcia o innym jego zastosowaniu :)
Próbował ktoś? Jakie efekty? A może macie jakieś przepisy? Nie jestem pewna, czy wystarczy zlać włosy olejkiem i to wystarczy :)
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-05, 11:45   

Rzeczywiście, olejek jest tani i skuteczny :)
W zeszłym roku, latem chciałam szybko przyspieszyć wzrost moich włosów i stosowałam wtedy dwie metody - miksturę z drożdży i właśnie od zewnątrz olejek rycynowy.
Codziennie na wieczór wmasowywałam w skórę głowy olejek, zakładałam taki mikrofibrowy czepiec a rano myłam włosy.
Raz w tygodniu nakładałam też maseczkę przygotowana z olejku rycynowego, żółtka jaja i soku z cytryny, którą nakładałam na około 20 minut, po czym dokładnie spłukiwałam.

Działanie olejku rycynowego:
-pobudza do wzrostu cebulki włosowe
-poprawia ukrwienie skóry głowy
-przyspiesza wzrost włosów
-nabłyszcza
-może przyciemniać jasne włosy
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-11, 23:15   

W takim razie trzeba spróbować! Najbardziej podoba mi się w nim to, że przyspiesza wzrost włosów i pobudza i odbudowuje cebulki, jest więc szansa, by za kilka lat moje włosy były długie, mocne i piękne - w całości wyhodowane na olejku rycynowym :D
Ale na razie będziemy w fazie testu, jeśli się uda - olejek zastąpi maseczkę na stałe!
 
 
David 

Wiek: 60
Dołączył: 26 Lis 2013
Posty: 11
Skąd: Kutno
Wysłany: 2014-05-16, 20:53   

Olejkiem smaruję w tej chwili pola odrostowe po łysieniu plackowatym indukowanym stresem. Muszę przyznać, że smarowanie weszło mi w nawyk - wmasowuję olejek na wieczór, delikatnymi ruchami, zmywam rano.
A w przypadku przejedzenia można wykorzystać jako środek przeczyszczający ;)
_________________
Pozdrawiam, Dawid
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant