Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: zelazo

żelazo?
Autor Wiadomość
Majk@ 

Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: z dala
Wysłany: 2014-06-24, 14:23   żelazo?

Witajcie,
wyczytałam, że niski poziom ferrytyny może bezpośrednio wpływac na wypadanie włosów. Mnie niestety ono dopadło, więc zrobiłam sobie badanie i niestety, okazało się, że poziom tejże substancji w mojej krwi jest tuż przy dolnej granicy..
Co zrobić, by go podnieść? Czy to moze być przyczyną łysienia, czy raczej tylko jedną z wielu przyczyn?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-06-24, 14:36   

Żelazo rzeczywiście jest ważnym składnikiem mineralnym w naszym organizmie.. Kobiety mają go mniej, niż mężczyźni, a także tracą go więcej m.in. z powodu miesiączek.
Żelazo z pokarmów wchłania się w różnym stopniu, to pochodzenia hemowego - czyli zwierzęce w 20%, natomiast roślinne np. ze szpinaku czy pokrzywy tylko w 1%, więc w przypadku diety wegetariańskiej, zaleca się suplementację żelaza lub zwiększenie jego podaży poprzez zwiększenie konsumcji roślin bogatych w żelazo.
Jeżeli problem leży po stronie wchłaniania z przewodu pokarmowego, suplementacja doustna nie miałaby sensu, w takich sytuacjach stosuje sie żelazo w zastrzykach.
Doustnie żelazo przyjmujemy rano, na czczo, najlepiej popijając sokiem z cytryny, gdyż tak lepiej się wchłania.
Wzrost poziomu zelaza w granicach normy z pewnoscią nie spowoduje negatywnych nastepstw dla zdrowia, więc warto uzupełnić jego niedobory, najlepiej do wartości przeciętnych.
Jednak nie tylko nieobory żelaza mogą wpływać na złą konycję włosów..
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-24, 15:20   

Wydaje mi się, że powinnaś też sprawdzić poziom witainy B12, a jeżeli jest zbyt niski i jednocześnie masz powyższone granulocyty, być może lekarz powinien zastanowić się nad obecnością tasiemca, który okrada Cię od środka z cennych substancji odżywczyc?
 
 
Majk@ 

Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: z dala
Wysłany: 2014-06-27, 21:10   

Jestem wegetarianką od roku, ale muszę się przyznać, ze nie odżywiam się dobrze.. Po prostu mięso zastąpiłąm weglowodanami, jem też mało roślin strączkowych, co pewnie sprzyja niedoborom. Nie przepadam za mlekiem.
W czym znajdę te witaminy potrzebne dla zdrowia włosów?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-05, 16:29   

Nie da się tak oddzielić zdrowia włosów od zdrowia organizmu.
Moim zdaniem, jeśli chcesz pozostac przy diecie wegetariańskiej, powinnaś się udać do poradni dietetycznej, gdzie pokazaliby Ci jak prawidłowo skomponować bezmięsny jadłospis. Mleko koniecznie zastąp maślanka, kefirem, jogurtem, budyniem, serami.. Włącz do diety również tofu i inne produkty sojopochodne.
Regularnie spożywaj też jajka, fasolkę, orzechy, owoce i warzywa sezonowe.
 
 
Majk@ 

Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: z dala
Wysłany: 2014-07-30, 12:49   

Poczytałam trochę w sieci, nie mam czasu i kasy na dietetyków.
Wprowadzam powoli do swojej diety mleko sojowe, kotlety sojowe i inne produkty tego typu.
Polubiłam też tofu i szpinak, który jest bogaty w żelazo.
Dodatkowo lekarz zalecił mi żelazo i jakąś wit. B doustnie, jak za miesiąc-dwa nic się nie zmieni będę się zastanawiać co jeszcze mogę zrobić.
 
 
Monia56 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2020-02-21, 12:46   

Z żelazem też trzeba być ostrożnym. Jeśli wystąpił niedobór, to owszem należy go przyjmować według zaleceń lekarza. Ale jeśli niedobór zostanie wyrównany, a nadal będziesz przyjmować żelazo i wystąpi nadwyżka to odłoży się ona m.in w wątrobie, co może jej bardzo zaszkodzić. Powinnaś więc często sprawdzać swój poziom żelaza.
Jeśli chodzi o dietę, to przykro mi, ale również jestem zdania, że jeśli nie urozmaicisz jej, to nie widzę sensu walki z wypadaniem włosów farmakologicznie :-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant