Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: anty, kondycja, tabletki, wlosow

Tabletki anty a kondycja włosów
Autor Wiadomość
Gosik 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: z daleka :)
Wysłany: 2014-02-19, 19:03   Tabletki anty a kondycja włosów

Cześć
zamierzam rozpocząć stosowanie tabletek anty i zastanawiam się jednocześnie jaki mogą mieć one wpływ na moje włosy.Czy istnieje szansa, że dzięki tabletkom włosy będą rosły szybciej i zdrowiej niż dotychczas i bedą mniej wypadać?
Czy raczej mogę wręcz odwrotnie - pozbyć się włosów prrzez hormony?
Jak to jest?
Mam średniej długości, łamliwe i raczej suche włosy, dodatkowo rzadkie stąd moje pytanie. Od kolezanki słyszałam, że jej włosy się poprawiły. Czy to może mieć związek z braniem anty?
_________________
Gośka!
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-02-20, 16:07   

Z tego co wiem, to tabletki antykoncepcyjne mają za zadanie symulować ciążę, przez co m.in. blokuja owulację więc powodują czasową bezpłodność.
Ze względu jednak na ich działanie hormonalne, powodują też inne skutki - niektóre pożądane, inne wręcz niechciane.
Jednymi z pozytywnych skutków stosowania tabletek antykoncepcyjnych jest poprawa stanu skóry i włosów - zaniknięcie trądziku, mniejsze przetłuszczanie się, włosy stają się grubsze i mocniejsze.
Niestety, każda osoa może reagowac na tę samą substancję w inny sposób, stąd jednej osobie włosy po hormonach mogą wypadać, innej natomiast moga rosnąć jeszcze ładniejsze.
Zdecydowanie można jednak powiedziec, że większość kobiet zauważa poprawę wyglądu swoich włosów.
Z medycznego punktu widzenia ma to uzasadnienie w tym, że podwyższony poziom estrogenów utrzymywany podczas ciąży czy terapii antykoncepcyjnej sprzyja porostowi włosów, natomiast poród lub zaprzestanie przyjmowania tabletek, czyli spadek poziomu estrogenów w organizmie wywołuje zwiększona utratę włosów.
Powinnaś udac się do ginekologa i przed przepisaniem tabletek poinformowac go o swoich obawach związanych z włosami, by mógł wziąć je pod uwagę przy doborze odpowiedniego leku dla Ciebie.
 
 
Klara 

Dołączyła: 02 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: pol
Wysłany: 2014-05-02, 14:48   

Szczerze mówiąc, to liczę, że dzięki hormonom uda mi sie przywrócić moje włosy do stanu z ciąży lub chociaż sprzed jej rozpoczęcia. Po sobie mogę powiedzieć, że hormony, które są produkowane podczas trwaia ciąży skutecznie wzmacniają włosy, przynajmniej moje. Trzeba jednak chyba przetestować na sobie wpływ rożnych czynników, leków itp. na stan swoich włosów.
 
 
Lara 

Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 4
Skąd: PL
Wysłany: 2014-05-23, 20:33   

Z doświadczenia wiem, że tabletki nie mają wpływu na włosy, przynajmniej moje..
Zawsze były tak samo rzadkie i cienkie, a dodatkowo lamliwe i tabletki ani nie poprawiły ich stanu, ani go nie pogłębily. Patrząc na inne dziewczyny, ciężko mi oceniać, ale jakichś drastycznych zmian też nie widzę
 
 
Gosik 

Dołączyła: 19 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: z daleka :)
Wysłany: 2014-09-06, 21:03   

Po pół roku brania tabletek mogę stwierdzić, że nic się nie zmieniło.. Włosy jakie były takie są, więc nie ma co panikować zbytnio, przynajmniej nie o włosy..
Za to zauważyłam większe zatrzymywanie wody niż zwykle, bardziej "puchnę", ale być może to minie.
Nie wiem czy jest jakaś szansa, zeby terapia hormonalna poprawiła stan włosów
_________________
Gośka!
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-09-20, 22:32   

Spróbuj tabletek nowej generacji albo chociaż czegoś na eliminację wody z organizmu, są nawet reklamowane tego typu suplementy.
A co do włosów - jak zwykle - co jednym pomaga, innym szkodzi a u innych nic nie zmienia. Nie można więc generalizować, trzeba wypróbować wszystko na własnej skórze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant