Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: tarczyca, wlosow, wypadanie

Tarczyca a wypadanie włosów
Autor Wiadomość
JolkaS 

Dołączyła: 03 Sie 2011
Posty: 1
Wysłany: 2011-08-03, 14:49   Tarczyca a wypadanie włosów

Ostatnio strasznie schudłam, ale też strasznie wypadły mi włosy. W końcu dowiedziałam się, że mam chorą tarczycę. Czy miałyście podobny problem ? Czy włosy mi mogą odrosnąć ? Co mam stosować ?
 
 
doroti2s 

Dołączyła: 23 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: 2012-01-31, 08:01   

Z tarczyca nie ma żartów, więc idź do lekarza im lepiej tym szybciej. Jest kilka chorób tarczycy - niedoczynność, nadczynność, zapalenie lub w najgorszym przypadku nowotwór. Nie bagatelizuj tego. Znajoma miała chorą tarczycę i była chuda jak szkapa i miała takie słabiutkie włoski. Jak zaczęła się leczyć, to wróciła jej waga, ale też włosy się poprawiły, ale najważniejsze jest w tym wszystkim zdrowie.
 
 
Ewuncia 

Dołączyła: 05 Cze 2012
Posty: 1
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2012-06-05, 09:51   

Chora tarczyca to jest paskudna rzecz, ale da się z nią żyć. Tak jak pisze doroti powyżej, idź do lekarza. Oczywiście jeśli ci nie pomoże, to idź do innego. Takie czasy na stały, że jest wiele niedouczonych lekarzy i wiele olewusów. Ale wracając do sedna sprawy. Powiększoną tarczycę wykryli mi na okresowych badaniach w pracy. Wykryli jakieś guzki i okazało się, że mam nadczynność tarczycy. Miałam wtedy gdzieś 25 lat, to było jeszcze przed ślubem i przed dziećmi. Teraz mam 36 lat, dwójkę dzieci, a przez ten okres raz pojawiały się problemy, a później parę lat był spokój. Po urodzeniu córki 3 lata temu, tarczyca znowu się odezwała, ale na poważnie, że wylądowałam w szpitalu. Włosy zaczęły mi wypadać garściami (zawsze miałem je bardzo gęste), zaczęła mnie też skóra swędzieć i dostałam łuszczycy. Najpierw oczywiście nikt nie umiał zdiagnozować, co to się ze mną dzieje i gdzie jest przyczyna. Dopiero trzeci czy czwarty lekarz, stwierdził, że to może być od tarczycy. I najważniejsze: przepisał mi METIZOL. I jak ręką odjął. Włosy przestały wypadać, łuszczyca znikła. Do dziś jem jedną tabletkę dziennie. Dzięki temu mogę funkcjonować, no i włosy odrosły. Oczywiście, wolałbym nie jeść tych tabletek, bo pewnie mają skutki uboczne, ale gorsze spustoszenie robi się w organizmie jak odstawiam te tabletki.
 
 
miki81@wp.pl 

Dołączyła: 08 Lis 2012
Posty: 1
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-08, 11:11   :(

ponad rok temu dowiedziałam sie ze mam niedoczynnosc tarczycy w tej chwili zmieniłam lekarza bo nie potrafią sobie z tym poradzic i ustawic mi dawki leku po ponad roku straciłam 3/4 włosów chce mi sie płakac ...czy wam cos pomogło?
 
 
Hertia 

Wiek: 31
Dołączył: 13 Kwi 2013
Posty: 20
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2013-04-13, 13:08   

Mam takie pytanie moja kuzynka ma chorobę w wyniku której jej organizm zjada cebulki włosów i wygląda tak że wypadają jej włosy w pewnej części głowy, włosy są rzadsze i cieńsze niż u zdrowego człowieka . Czy to może być spowodowane tym że ma jakieś zaburzenia genetyczne?
 
 
xpert 

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 39
Skąd: kościan
Wysłany: 2013-04-30, 07:54   

Witaj,

jest też i taka możliwość, na tym etapie nie można wykluczyć z góry tego stwierdzenia. Jednak ja zalecam udanie się do lekarza, odebranie wyników i wtedy można myśleć co dalej.

Ma już to dłuższy czas, czy dopiero co?
 
 
Relax69 

Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-07-02, 18:02   

Swoją drogą czy przy tarczycy zawsze są problemy z wlosami czy można im jakoś zapobiec?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-04, 20:09   

Z tarczycą jest tak, że i nadczynna i niedoczynna szkodzi włosom - zwykle niedoczynność skutkuje kruchością, matowościa i łamliwością, a nadczynność wypadaniem, choć bywa różnie - w zależności od pacjenta i leczenia.
Warto raz na jakiś czas zrobić badanie TSH i w przypadku, gdy odbiega od wartości referencyjnych - cały panel tarczycowy. Jeśli pojawiają się objawy - tycie/chudnięcie bez powodu, gorąco/zimno bez przyczyny, spadki/skokicisnienia jeśli zwykle nie występowały - problem jest już dość poważny i bezwzględnie należy iść na badania i rozpocząć leczenie, po zastosowaniu odpowiedniego leczenia włosy powinny zacząć rosnąć prawidłowo.
 
 
Michał72 

Dołączył: 03 Lip 2015
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2015-07-22, 13:24   

Najlepiej jak najszybciej skonsultować się z endokrynologiem, dobór odpowiedniej terapii z pewnością poprawi stan włosów. Zarówno nadczynność tarczycy, jak i niedoczynność mają wpływ na kondycję włosów. Przy niedoczynności są one cienkie i mocno przerzedzone. Przy nadczynności pojawia się tzw. łysienie uogólnione. Do chorób uszkadzających włosy należy też choroba Gravesa i Basedowa. Gdy się rozwinie, tarczyca jest stymulowana do wytwarzania specyficznych przeciwciał, które przyśpieszają starzenie się włosów.
 
 
Ewcia 


Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-08-11, 08:06   

Około trzy miesiące temu dowiedziałam się, że mam wysoką niedoczynność tarczycy. Mam bardzo łamliwe, zniszczone włosy :( zauważyłam,że coraz więcej ich wypada -są wszędzie na ubraniach , podłodze... nie wspomnę o czesaniu! Do tego skóra głowy- Cały czas sucha. Proszę o jakies rady co robić oprócz przyjmowania hormonów
 
 
Monia56 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2017-09-08, 13:05   

Najważniejsze jest leczenie farmakologiczne, wyrównanie poziomu hormonów tarczycy w organizmie, które sprawi, że włosy będą wracać do stanu normalnego:) Jeśli chcemy przyśpieszyć proces regeneracji oraz odrostu włosów musimy postawić na odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów, a również na odpowiednią dietę!! W aptekach dostępnych jest mnóstwo suplementów diety, zwłaszcza polecane są preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu , witaminy i minerały, przyczyniające się do szybszego odrostu włosów.
 
 
Pati 

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 9
Skąd: Katowice
Wysłany: 2017-11-20, 17:38   

Problemy z tarczycą prześladują mnie już ok półtora roku. Wydałam majątek na lekarstwa i kosmetyki, które faktycznie niedawno zatrzymały wypadnie włosów. Pytanie co teraz zrobić, żeby pobudzić włosy, aby wreszcie się zagęściły wróciły do stanu sprzed choroby?
 
 
Ewcia 


Dołączyła: 11 Sie 2017
Posty: 13
Skąd: Sopot
Wysłany: 2018-01-03, 17:51   

Od kilku miesięcy biorę hormony, włosy znacznie się poprawiły tzn. już tak bardzo nie wypadają. W sklepie zielarskim polecono mi tabletki zawierające wyciąg ze skrzypu myślę , że też dają fajny efekt :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant