Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: pokrzywa, polny, skrzyp

Skrzyp polny i pokrzywa
Autor Wiadomość
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 17:42   Skrzyp polny i pokrzywa

Stosowaliście? Nie chodzi mi tu o tabletki typu skrzypovita, tylko o taki skrzyp polny zbierany na naszych łąkach, parzony świeży.
Także mówimy o pokrzywie własnego zbioru. Nie wierzę w te "suszki" z expresu..

Co sądzicie o tych ziołach, jako sposobach na "małe łysienie" czyli utratę włosów ale nie powodującą powstawania pustych placów na głowie, tylko przerzedzającą populację włosów?

Moja mama ma problem i też coraz częściej słyszę uwagi, że mam słabe, rzadkie włosy, a dodatkowo jestem blondynką, które z natury mają włosy "gorszej jakości". A chyba takie ziółka nie zaszkodzą?
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-21, 14:03   

Powinnam poradzić wizytę u dermatologa, ale wiem, że oni nawet oczywistych chorób skóry (np. świerzb) od alergii nie potrafią odróżnić, więc mało który będzie w stanie określić przyczynę utraty włosów. Jeżeli dermatolog - to najlepszy, trzeba poczytać opinię i wtedy do takiego lekarza się wybrać.
Co do domowych sposobów. Na małą utratę włosów wszelkiego rodzaju zioła typu skrzyp, pokrzywa - pite oczywiście regularnie, drożdżowe mikstury, maseczki jajeczne - jak najbardziej. Plus podstawa to zdrowa, zbilansowana dieta. Jeśli przejdzie nam po tym, to znaczyło, że włosy wypadały nam z powodu niedoboru jakichś elementów w diecie.
Takie "domowe leczenie" warto przetestować przez 2 miesiące, regularnie stosując się do "babcinych" zaleceń. Jeśli leczenie naturalnymi metodami nie przyniesie ocekiwanych rezultatów, pozostaje dobry dermatolog i to im szybciej, tym lepiej :)
 
 
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-26, 18:58   

Od dziś zaczynam kurację wzmacniającą - drożdże, skrzyp i pokrzywa w połączeniu z szeroko rozumianą zdrową dietą i suplementacją kompleksem witamin /coś w stylu tabletek CENTRUM, tylko taniej/. Zobaczymy czy mój problem jest natury nieodżywienia czy też mam predyspozycje "pomamine"
Nie mam koszmarnej utraty włosów, ale chciałabym je zagęścić i przyspieszyć ich wzrost, bardzo podobają mi sie mocne, zdrowe, dłuugie włosy :)
 
 
Mikko007 

Dołączył: 05 Lut 2014
Posty: 15
Skąd: Olechów
Wysłany: 2014-07-24, 19:31   

Pokrzywa jest rzeczywiście ok, ale słyszałem raczej o soku z jej korzeni.
Ponoć ten to dopiero potrafi działać cuda. Niestety nie spotkałem się z nim w żadnej aptece czy sklepie, być może w jakimś sklepie zielarskim byłaby szansa go dostać.
Najlepiej jednak jest chyba samemu go otrzymać ze świeżych korzeni tego zielska
Myślę, że warto spróbować
 
 
Witek 

Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 5
Skąd: pl
Wysłany: 2014-07-25, 21:53   

Oj tak tak!! Pokrzywa rosnąca w tej chwili pięknie i bujnie na łąkach, polanach i naszych działkach jest świetna na poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci!
Konieczna jest tylko regularność, jak to przy ziółkach bywa no i cierpliwość..
bo najpierw trzeba po taką pokrzywę iść, umyć ją, przebrać, wycisnąć z niej sok lub zaparzyć napar, a następnego dnia powtórka z rozrywki
Chyba że ją zasuszymy ale też ile tej pokrzywy można suszyć
Skomplikowana sprawa, ale pokrzywy z torebek w marketach nie polecam leniwym, bo ona zupełnie nie zadziałą tak jak ta zbierana własnoręcznie, świeża
 
 
Bożenia 

Dołączyła: 14 Mar 2015
Posty: 9
Skąd: Centrum
Wysłany: 2015-03-14, 20:20   

Chciałam zacząć picie pokrzywy. Myślicie, że taka pokrzywa :"ekologiczna", nietorebkowana i droższa od zwykłej będzie ok? Słyszałam opinie, że ta najtańsza, biedronkowa jest też niczego sobie! Na łąkę mogę wyjść, ale chyba jest jeszcze za wcześnie :(
 
 
Ola 

Dołączyła: 13 Lis 2013
Posty: 150
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-04-04, 19:42   

Ostatnio jak byłam u rodziców już zrywałam młodziutką porzywę! z pewnością jest ona bez porównania lepsza od pokrzywy z torebek! Myślę, że dobrym pomysłem jest picie na zmianę tej tańszej i droższej, jeśli chodzi o pokrzywy sklepowe a latem w miarę możliwości - po prostu polnej!
 
 
basia98 

Dołączyła: 17 Cze 2015
Posty: 23
Skąd: Opole
Wysłany: 2016-09-06, 12:47   

Pokrzywa rzeczywiście działa rewelacyjnie. Na włosy najlepiej działają płukanki (wystarczy zalać litrem wody 30 liści i po 15 minutach przecedzić). Sama taką płukankę stosuję przynajmniej raz w tygodniu.
 
 
leon36 

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-06, 11:25   

Takie naturalne suplementy są na pewno pomocne, ale moim zdaniem najskuteczniejsze są kuracje o potwierdzonym klinicznie działaniu. Czasami warto wydać trochę więcej pieniędzy, ale za to z odpowiednim efektem.
 
 
patrycja202 

Dołączyła: 25 Kwi 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-04-26, 07:36   

basia98 napisał/a:
Pokrzywa rzeczywiście działa rewelacyjnie. Na włosy najlepiej działają płukanki (wystarczy zalać litrem wody 30 liści i po 15 minutach przecedzić). Sama taką płukankę stosuję przynajmniej raz w tygodniu.


Również stosuję takie płukanki są świetne :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant