Forum Łysienie.net - Opinie i komentarze na tematy związane z włosami

Poczytaj opinie i komentarze dotyczące problemów takich jak wypadanie włosów, łysienie czy rzadkie włosy.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj




Poprzedni temat :: Następny temat

Tagi tematu: cebula

Cebula
Autor Wiadomość
Carola 

Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 32
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-20, 17:08   Cebula

W poszukiwaniu przepisu na mocne i gęste włosy trafiłam na to warzywo. Cebula jest bogatym źródłem m.in. związków siarki, witamin z grupy B i cynku.
Najlepiej cebulę zmiażdżyć i stosować jako wcierkę. Minusem jest nieprzyjemny zapach warzywa, który można zniwelować dodatkiem kilku kropli olejków eterycznych.
Warto pamiętać, że cebula działa głównie na skórę głowy i cebulki włosowe, więc nie warto smarować nią całej długości włosów (gdyż z włosów ciężko jest pozbyć się zapachów), a jedynie skórę głowy.
Ktoś podejmie wyzwanie? :)
 
 
Paula 

Dołączyła: 07 Lip 2017
Posty: 9
Skąd: Sopot
Wysłany: 2017-12-22, 08:26   

W gazecie natrafiłam na artykuł o właściwościach cebuli. Zainteresowało mnie to ,że można z niej zrobić wcierkę na włosy . Może ktoś podzieli się opinią , czy to daj efekty ??
 
 
Wiki82 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Opole
Wysłany: 2017-12-27, 17:45   

Osobiście skusiłam się tylko raz na wcierkę z cebuli.Wszystkie domowe sposoby na wzmocnienie, pobudzenie włosów do wzrostu wymagają czasu, systematyczności i cierpliwości. Przy zastosowaniu tej wcierki wygrał bardzo intensywny zapach, który mnie zniechęcił....
 
 
Monia56 

Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 11
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2018-08-16, 14:09   

Często tak jest, ze te naturalne preparaty mają intensywny zapach. Moim zdaniem jednak warto wytrwać dla efektów.
 
 
WitKol 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-09-11, 10:48   

Ciężko jest wytrwać, gdy ciągnie się za Tobą zapach cebuli :P
 
 
yuola 

Dołączyła: 14 Wrz 2018
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2018-09-14, 11:19   

Dlatego lepsze są te preparaty, które mimo, ze są naturalne to np. nie mają aż takiego zapachu. Wcierka Janta jest dobra, ładnie pachnie *-*
 
 
Paulanka 

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Sty 2022
Posty: 1
Skąd: Opole
Wysłany: 2023-05-17, 12:11   

Cebula zawiera wiele witamin i minerałów, takich jak witamina C, siarka czy kwercetyna, które są korzystne dla zdrowia i kondycji włosów. Wcierka z cebuli może pomóc wzmocnić włosy, przyspieszyć ich wzrost i zapobiegać wypadaniu. Jednakże może ona także powodować nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się przez kilka dni po zastosowaniu.

Warto pamiętać, że każdy organizm jest inny i to, co działa dla jednej osoby niekoniecznie będzie działać dla innej. Jeśli chcesz wypróbować wcierkę z cebuli, warto to zrobić na niewielkiej powierzchni skóry głowy i poczekać kilka dni, aby ocenić skutki jej stosowania.

Jeżeli nie jesteś przekonana do wcierki z cebuli wykonanej w domu to na rynku coraz częściej pojawiają się produkty z ekstraktem z cebuli. Może warto wypróbować :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Support forum phpbb by phpBB3 Assistant